Luunja raamatukogu


(haruraamatukogu)

Kontaktid:

Luunja raamatukogu

Puiestee 4, Luunja alevik

62222 Tartumaa

Telefon: 5300 7224

raamatukoguhoidjad:  Aulike Lõõndre ja Riina Belov

Avatud:

T, N 10.00 – 18.00

K, R 10.00 – 17.00

L      10.00 – 14.00

E-post: luunja.raamatukogu@luunja.ee

◊ ◊ ◊ ◊  ◊ ◊ ◊ ◊  ◊ ◊ ◊ ◊ 

Rahvas algab raamatust

Islandi kirjanik T. Leifsson kirjutas lasteraamatus „Vanaema Huldi raamatukogu“ kummalisest maailmast, kus raamatud olid keelatud. Raamatuid leidus vaid vanaema Huldi korteris ning lapsed käisid neid seal salaja lugemas…

Õnneks on Luunjas olukord lausa vastupidine. Meil on raamatute ja raamatukoguga väga hästi ning aina paremaks läheb.

Meil on rõõm teatada, et raamatukogu on nüüd kolinud Luunja kaupluse vastasmajja,  avaratesse ja värskelt remonditud ruumidesse.

Luunja raamatukogu on aastatel 1978 – 2003 kõnealustes ruumides juba töötanud. Avarad, stiilsed kõrgete võlvidega laed ning mõisastiilis põrand on aga midagi uut.

Tulijaid tervitab helevalge võlvkaartega koridor, raamatukoguruumid lõpetab kaarjas klaasuks.  Koridor on ideaalne näituseala tulevastele kunstitöödele. Kõige esimese näituse avame juba märtsi alguspäevil.

Uuendusi on jaanuarikuu raamatukogu tegemistesse veelgi toonud.

Aulike Lõõndre kõrval asus raamatukogusse tööle Luunja kooli kirjanduse õpetaja ja näiteringi juhendaja Riina Belov. Veebruari keskel alustab raamatukogus kolmapäeviti tegevust noorte draamaring.

Neljapäeva ennelõunati on raamatukokku oodatud valla eakad. Kevadistes plaanides on nii kohtumisi kirjanikega kui muid põnevaid ettevõtmisi.

Kuigi raamatukogu on lugejatele juba avatud, on pidulik avamispidu tulekul märtsi alguses. Samuti on mõttes viimistleda laenutussaalide sisustust. Eesmärgiks on pakkuda külastajatele nii asist töökeskkonda kui ka kohta, kus oleks mugav lõõgastuda või  harivatest kohtumistest osa saada.

Et oleks võimalus võtta aega endale ja…raamatule. Nagu ütles vanaema Huld eelmainitud lasteraamatus: „Raamatutega on naljakad lood, et see, mida loed, elab Sinus edasi.“

Luunja Raamatukogu sai just selliseks, nagu ta on, tänu paljude inimeste panusele, kes olid nõu ja jõuga abiks planeerimisel, ehitustöödel, raamatute pakkimisel,  transportimisel ja hoiustamisel, mööbli paigaldamisel…

Täname teid, Luunja Vallavalitsus ja Kadri Sõrmus; Kairit Alver ja Martin Alver, Rehe Ehitus OÜ ja Rita Kangur; Luunja Varahalduse SA ja Harri Lepp; Ille Edenberg; Telia, Thulema, G4S, Lindström; Anneli Raudkats; Luunja Maanaiste Selts, Luunja Kultuuri- ja Vabajakeskuse suvine töölaager; Luunja Keskkooli õpilased ja kannatlikud lugejad.

Riina Belov, Luunja Raamatukogu